Усе навіны

Тэн Хаг пра матч з «Капенгагенам» у ЛЧ: «Згулялі дрэнны першы тайм, але ў другім, стварылі больш момантаў, чым супернік»

25 кастрычніка, 14:25

Галоўны трэнер «Манчэстэр Юнайтэд» Эрык тэн Хаг пракаментаваў перамогу каманды над «Капенгагенам» (1:0) у 3-м туры Лігі чэмпіёнаў.

«Вядома, гэта неверагодна. Цудоўны вечар. Асабліва апошняя секунда, калі нам прызначылі пенальці, але Анана здзейсніў бліскучы сэйв.

Мы згулялі дрэнны першы тайм, але захавалі спакой і актывізаваліся ў другім, стварыўшы больш момантаў, чым супернік. У рэшце рэшт, нам удалося пазбегнуць непрыемнасцяў.

Кожны раз нам даводзіцца мяняць ахоўную лінію. Калі ўзгадаць мінулы год, то ў нас была вельмі добрая і стабільная чацвёрка гульцоў з Каземіра наперадзе, якая дазваляла ўвесь час кантраляваць мяч.

У гэтым сезоне кожны раз, калі нам даводзіцца рабіць нейкія змены, раскрываецца паўабарона і становіцца цяжка знайсці правільны баланс.

У гэтым сезоне бывалі матчы, у якіх мы не вельмі якасна валодалі мячом і гублялі кантроль у паўабароне. Але я ўпэўнены, што калі вернецца стабільнасць у лініі абароны, гэта стане асновай для ўсёй каманды», – сказаў тэн Хаг.