Усе навіны

Крывушэнка пра 1:3 з «Гомелем»: «За другі тайм, напэўна, дзякуй, а так першыя 15 хвілін проста было балюча глядзець на БАТЭ»

6 красавіка, 21:17

Галоўны трэнер БАТЭ Ігар Крывушэнка пракаментаваў матч з «Гомелем» (1:3) у 3-м туры ЧБ.

«Неадназначная гульня. Гэта значыць, першыя 15 хвілін правалілі. Мне невядома чаму. Памылак шмат дапусцілі, страт і суперніку і са стандарту далечы забіць, і штрафную гэты прывезлі сабе самі пасля памылак. Тут, як кажуць, будзем разбірацца, будзем глядзець, будзем разбірацца.

Другі тайм адыгралі ўжо больш у ціск. Зразумела, што трэба было атакаваць, адыгрывацца, далечы суперніку зон досыць ззаду, але, прынамсі, згулялі, жадалі выправіць сітуацыю. Мусіць, і момантаў стварылі досыць для таго, каб забіць, – тое ж самае і брамнік суперніка згуляў добра ў гэтых момантах. І мы, напэўна, завяршальны ўдар не так нанеслі, як хацелася б. А так зразумела параза заўсёды непрыемна, але дае як бы ежу дадаткова: хто што можа, на каго можна пакласціся, па каму трэба думаць. Ёсць таксама момант такі, таму што магу сказаць... За другі тайм, мусіць, дзякуй, а так першыя 15 хвілін проста было балюча глядзець на каманду», – сказаў Крывушэнка.