Усе навіны

Артэта пра 3:2 з «Тотэнхэмам»: «Арсеналу» заставалася маліцца ў канцы матча і абараняць сваю штрафную»

28 красавіка, 19:23

Галоўны трэнер «Арсенала» Мікель Артэта пракаментаваў канец сустрэчы з «Тотэнхэмам» (3:2).

«На гэтым стадыёне вельмі складана гуляць. Неверагодная атмасфера, выдатная каманда.

Мы дзейнічалі суперэфектыўна ў першым тайме, па-сапраўднаму арганізавана. Другі тайм таксама пачалі добра, поўнасцю кантралявалі гульню, маглі забіць чацвёрты гол.

Пасля адбылася індывідуальная памылка, і можна было адчуць, што гульня ажыла. З гэтага моманту трэба кіраваць гульнёй і часам разлічваць на кроплю ўдачы.

Мы прапусцілі другі мяч, зноў у выніку не зусім звычайнай памылкі. А потым заставалася маліцца! І абараняць сваю штрафную. Сапернік кінуў наперад усе сілы. Рамэра гуляў як нападаючы на працягу апошніх 25 ці 30 хвілін, адбыцца магло што заўгодна.

Каб дабівацца вялікіх перамог, трэба праходзіць праз такія моманты. Я вельмі задаволены, сёння ёсць чым ганарыцца, гэты дзень вельмі важны для нашых балельшчыкаў. Спадзяюся, яны атрымаюць асалоду ад цудоўнага вечара», – сказаў Артэта.