Усе навіны

Грэм Потэр: «Чэлсі» трэба засяродзіцца на матчах, не можам кантраляваць увесь шум вакол каманды»

4 сакавіка 2023, 23:12

Галоўны трэнер «Чэлсі» Грэм Потэр пракаментаваў перамогу над «Лідсам» (1:0).

«Цяжкая перамога. Рады за гульцоў і заўзятараў. Нам давялося пацярпець, быў складаны перыяд. Думаю, мы добра згулялі ў першым тайме, мелі добрыя атакі. Мы былі камандай, якой было што губляць, таму футбалісты паказалі выдатны характар, згуртаванасць і перайманне за вынік. Гэта дае нам падставу для развіцця.

Гульцам не абыякава, яны хочуць перамагаць, а фаны – нашай добрай гульні. Калі ты вядзеш 1:0 у матчы АПЛ – усё можа адбыцца. Калі ўлічыць нашу серыю да гэтага матчу, не дзіўна, што гульцы нерваваліся. Але яны змагаліся за перамогу, што дазваляе нам рухацца наперад.

Фафана быў вялікай стратай для нас, калі не мог гуляць. Ён фізічна моцны, адважна распараджаецца мячом, робіць тое, што ўмее лепш за ўсё – прасоўвае мяч у штрафной. Гэта і дало нам перамогу.

Чылуэл вельмі ўпарта працаваў і ўнёс добры ўклад у першым тайме, ён дапамагаў нападам.

Нам трэба проста засяродзіцца на матчах. Мы не можам кантраляваць увесь шум вакол каманды. Праз некалькі дзён у нас вельмі важны матч у ЛЧ, гэта велізарная магчымасць прайсці далей. Павінны змагацца за гэты шанец.

Кожны матч важны. Гэта надае ўпэўненасць і маральны дух», – сказаў Потэр.