Усе навіны

Іван Біёнчык: «Выезд у Слонім даўся вялікай цаной – у нас дзве траўмы»

23 ліпеня, 11:41

Галоўны трэнер «Славіі» Іван Біёнчык пракаментаваў перамогу над «Слонімам-2017» (Д2) у 1/16 фіналу Кубка Беларусі (2:1) і стан газона на стадыёне «Юнацтва» у Слоніме.

«Некарэктна будзе казаць, здзівіў супернік ці не. Тыповы кубкавы матч. Зразумела, што вышэйшая ліга – гэта пэўны ажыятаж. Зразумела, што футбалісты саперніка на гэтым фоне хацелі сябе праявіць. Папярэдзілі хлопцаў, што гэта каманда, якая добра працуе з мячом. Трэба было агрэсіўна ўступаць у адзінаборствы з намерам адабраць мяч ці прымусіць гуляць назад. Калі ў першыя хвіліны хлопцы пачулі гэта, то потым некаторыя з іх, на жаль, не пачулі.

Перамога ёсць перамога. Але хочацца ўсё ж бачыць больш змястоўную гульню. Выезд даўся вялікай цаной. У нас дзве траўмы – у Барсукова і Крэса. Гэтым і была выклікана гульня ў меншасці ў апошнія 5-7 хвілін.

Скажу так: яно (поле стадыёна «Юнацтва» – Tribuna.com) лепш, чым было два-тры-чатыры гады таму, калі мы гулялі тут з «Гомелем». Пытанне ў іншым: наколькі поле дазваляе гуляць дынамічна, хутка, камбінацыйна? Разумееце, вялікая памылка [думаць], што ў вышэйшай лізе лепш палі, чым тут. Гэты [газон] лепшы, чым у Бабруйску, яшчэ на некаторых [стадыёнах]. Лічу, што ў цэлым якасць палёў павінна быць лепшай. Што ёсць, тое ёсць. Гэта патрабуе вялікіх рэсурсаў – людскіх, фінансавых. Напэўна, у належнай меры мы гэтым не валодаем», – сказаў Биончик