Усе навіны

Карла Анчалоці: «Рэал» здольны падняць інтэнсіўнасць, якую супернікам цяжка вытрымаць на працягу 90 хвілін»

18 верасня, 15:21

Галоўны трэнер «Рэала» Карла Анчалоці пракаментаваў перамогу над «Рэалам Сасьедадам» (2:1) у Ла Лізе.

«Мы прапусцілі галы ў 3 з 5 матчаў супраць «Сасьедада», прайгралі ў іх. Гэта трэба прадухіляць, бо потым цяжка вярнуцца ў гульню. Для гэтага трэба прыкладаць больш намаганняў, як мы бачылі на гэты раз.

І на гэты раз гэта было ў матчы супраць каманды, якая гуляе ў вельмі добры футбол. Нам удалося адыграцца дзякуючы імкненню і энергіі каманды, якую мы бачым у апошніх матчах. Мы здольныя ўзняць інтэнсіўнасць, якую нашым сапернікам цяжка вытрымаць на працягу 90 хвілін.

Першы тайм быў нядрэнным. Мы спрабавалі ціснуць высока, але супернік разгарнуў вельмі высокую лінію абароны. Нам прыйшлося атакаваць прасцей. Гэта была добрая гульня, хаця прапушчаны гол адбыўся пасля дзеянняў, на якой мы чакалі. «Сасьедад» звычайна так гуляе, мы казалі пра гэта перад матчам.

У іх каманды дастаткова якасці, каб здзівіць нас. Ёсць шмат варыянтаў адносна гульцоў, якія могуць забіваць галы, але нельга ствараць сітуацыі, калі нам даводзіцца адыгрывацца», - сказаў Анчалоці.