Усе навіны

Чупрыс пра 3:1 з «Гомелем»: «Першы перыяд «Шахцёр» не тое, каб праспаў, атрымаў гол, але, значыць, так і было патрэбна. Ізноў спрацавалі спецбрыгады»

6 снежня 2022, 15:04

Галоўны трэнер «Шахцёра» Яраслаў Чупрыс пракаментаваў перамогу каманды над «Гомелем» (3:1).

– Каманду з перамогай! Хацелася б сказаць вялікі дзякуй нашым заўзятарам, якія прыехалі, іх было мала, але яны прыязджаюць, хварэюць. Некалькі дзён таму зноў жа была выдатная падтрымка, мы стараемся, граем для іх.

Па сустрэчы: ведалі, што сапернік будзе сёння гуляць хутка, агрэсіўна, як і заўсёды, у прынцыпе. Выдатная каманда, якая заўсёды гуляе ў такі хуткі, дынамічны, цвёрды хакей, у іх заўсёды шмат кідкоў, шмат адзінаборстваў. Першы перыяд мы не тое, каб праспалі, атрымалі гол, але, значыць, так і было патрэбна. Разбіралі цалкам эпізоды, якія былі ў мінулай гульні, мы атрымлівалі на гэтым моманты, асабліва ў зоне абароны, калі абаронцы суперніка далучаліся. Але ў нас зноў спрацавалі спецбрыгады меншасці і большасці, мы разбіраем шмат момантаў, шмат трэніруемся. Цяжкі матч, удвая прыемна ў гасцях абгуляць такую каманду, як «Гомель». Рыхтуемся далей, працуем, – сказаў Чупрыс.