Усе навіны

Сяргей Пушкоў: «Ёсць тое, ад чаго «Брэст» пакутуе – пастаянныя неапраўданыя выдаленні ў пачатку гульні»

20 снежня, 10:41

Галоўны трэнер «Брэста» Сяргей Пушкоў даў каментар пасля паразы ад «Гомеля» (0:1) у матчы Экстралігі.

«Нягледзячы на лік, я думаю, што гульня была цікавай для гледачоў. Абедзве каманды спрабавалі шмат атакаваць, стваралі моманты, брамнікі добра згулялі, у абароне закрывалі моманты.

Але ёсць тое, ад чаго мы пакутуем – пастаянныя неапраўданыя выдаленні ў пачатку гульні. Мы практычна палову першага перыяду адгулялі ў меншасці. Выдаленні можна спісаць на вялікае жаданне, бо не скажаш, што ў тых момантах гулец недзе ратаваў каманду, не дазваляючы суперніку забіць, а былі штуршок, затрымка. Гэтыя выдаленні, у прынцыпе, ідуць у нас з матча ў матч. Размаўляем з хлопцамі, але пакуль не ўсё добра ў гэтых адносінах, практычна кожны матч пачынаем гуляць у меншасці.

З іншага боку, было створана дастаткова момантаў, асабліва ў трэцім перыядзе, была і большасць, і розыгрышы нядрэнныя, але, на жаль, не атрымалася сёння закінуць ніводнай шайбы. Будзем рыхтавацца да наступнай гульні, спадзяюся, у ёй будзем выглядаць лепш», – сказаў Пушкоў.