Усе навіны

Сядзько пра 3:1 з «Нафтанам»: «Думаю, мінскае «Дынама» магло рабіць лік буйнейшым, момантаў хапала»

23 красавіка 2023, 23:12

Паўабаронца мінскага «Дынама» Павел Сядзько пракаментаваў перамогу каманды над «Нафтанам» з лікам 3:1.

«Вельмі няпросты паядынак. Сустракаліся з моцным, агрэсіўным сапернікам, які прыехаў не адседжвацца ззаду, упіраўся, навязваў барацьбу. У першым тайме ў плане стварэння ў нас назіраліся праблемы. Хаця перспектыўныя падыходы ўзнікалі. На шчасце, зарабілі і рэалізавалі пенальці, што прымусіла гульню раскрыцца.

Пасля перапынку пачало з'яўляцца больш вольных зон, прасторы, ды і мы дзейнічалі больш упэўнена – у выніку давялі перавагу да «+3», чым шмат у чым абумовілі вынік. Думаю, маглі рабіць лік буйнейшым, момантаў хапала. Але галоўнае – атрымалі перамогу.

Для мяне гэта дэбют у стартавым складзе за мінскае «Дынама». Прапусціў практычна ўсю перадсезонку. Было цяжка і фізічна, і маральна, доўга набіраў форму. У матчах са «Слуцкам» і БАТЭ выходзіў на поле з лавы запасных – адчувалася, што кандыцыі, тонус не на належным узроўні. А зараз ужо гатовы куды лепш. Добрых эмоцый, натуральна, дадаў і гол. Зрэшты, не засмуціўся б, калі б не забіў, аднак каманда ўзяла б тры ачкі. Працуем – і ідзем далей», – сказаў Сядзько.