Лёсаванне 3-га раунда ЛК: «Нёман» у выпадку праходу згуляе з пераможцам пары «Мэты» – «Віторыя», «Тарпеда-БелАЗ» – з «Макабі» Тэль-Авіў – «Петракуб» і іншыя пары
Сёння пройдзе лёсаванне 3-га кваліфікацыйнага раунда Лігі канферэнцый.
Калі «Нёман» пройдзе «Бальцан» у 2-м раўндзе, то сустрэнецца з наймацнейшым у пары Цэле (Славенія) – Віторыя (Гімараеш, Партугалія).
«Тарпеда-БелАЗ» у выпадку праходу кіпрскага АЕКа згуляе з пераможцам пары Макабі (Тэль-Авіў, Ізраіль) – Петракуб (Малдова).
Ліга канферэнцый
3-і кваліфікацыйны раунд
Чэмпіёнскі шлях
Тут згуляюць каманды, якія перамогуць у чэмпіёнскім шляху 2-га кваліфікацыйнага раунда ЛЧ.
Хамрун Спартанс (Мальта) / Дынама (Тбілісі, Грузія) – Ферэнцвараш (Венгрыя) / Шэмрак Роверс (Ірландыя)
Фарул (Румынія) / Урарту (Арменія) – Флора (Эстонія)
Трэ Пенне (Сан-Марына) / Валміера (Латвія) – Атлетык (Эскальдэс, Андора) / Партызані (Албанія)
Балкані (Косава) / Ларн (Паўночная Ірландыя) – Лінкальн Рэд Імпс (Гібралтар)
Струга (Паўночная Македонія) / Будучнаст (Падгорыца, Чарнагорыя) – ТНС (Уэльс) / Свіфт Эсперанж (Люксембург)
Нечэмпіёнскі шлях
Тарпеда-БелАЗ (Беларусь) / АЕК (Ларнака, Кіпр) – Макабі (Тэль-Авіў, Ізраіль) / Петракуб (Малдова)
Хайдук (Спліт, Харватыя) – ПАОК (Грэцыя) / Бейтар (Ізраіль)
Габала (Азербайджан) / Амонія (Кіпр) – Мідцюлланд (Данія) / Прагрэс (Люксембург)
РФС (Латвія) / Сабах (Азербайджан) – Партызан (Сербія)
Суцьеска (Нікшыч, Чарнагорыя) / Санта-Калома (Андора) – АЗ (Нідэрланды)
Арарат-Арменія (Арменія) / Арыс (Салонікі, Грэцыя) – Дынама (Кіеў, Украіна)
ЦСКА (Сафія, Балгарыя) / Сэпсі (Румынія) – Тарпеда (Кутаісі, Грузія) / Актабе (Казахстан)
Цэле (Славенія) / Віторыя (Гімарайнш, Партугалія) – Бальцан (Мальта) / Нёман (Беларусь)
Ардабасы (Казахстан) / Легія (Польшча) – Аўстрыя (Вена, Аўстрыя) / Борац (Баня-Лука, Боснія і Герцагавіна)
Рапід (Вена, Аўстрыя) – Алашкерт (Арменія) / Дэбрэцэн (Венгрыя)
Бешыкташ (Турцыя) / Тырана (Албанія) – Жалезнічар (Боснія і Герцагавіна) / Нафтчы (Баку, Азербайджан)
Хапаэль (Беэр-Шэва) / Панявеж (Літва) – Шкупі (Паўночная Ірландыя) / Леўскі (Балгарыя)
Хіберніян (Шатландыя) / Інтэр (Эскальдэс, Андора) – Юргордэн (Швецыя) / Люцэрн (Швейцарыя)
Б-36 (Фарэрскія Астравы) / Хаверфордуэст Каўнці (Уэльс) – Рыека (Харватыя) / Дукагіні (Косава)
Ворскла (Украіна) / Дыла (Грузія) – АПАЭЛ (Кіпр) / Вайводзіна (Сербія)
Вікторыя (Пльзень, Чэхія) / Дрыта (Косава) – Гзіра Юнайтэд (Мальта) / Дзюдэланж (Люксембург)
Твентэ (Нідэрланды) / Хамарбю (Швецыя) – Кечкемет (Венгрыя) / Рыга (Латвія)
Лех (Польшча) / Жальгірыс (Каўнас, Літва) – Ауда (Латвія) / Спартак (Трнава, Славакія)
Ароўка (Партугалія) – Бран (Нарвегія)
Крузэйдэрс (Паўночная Ірландыя) / Русенборг (Нарвегія) – Хартс (Шатландыя)
ЦСКА-1948 (Балгарыя) / Сцяуа/ФКСБ (Румынія) – Нордшэланд (Данія)
Гент (Бельгія) / Жыліна (Славакія) – Лінфілд (Паўночная Ірландыя) / Пагонь (Шчэцін, Польшча)
Фенербахчэ (Турцыя) / Зімбру (Малдова) – Дыферданж-03 (Люксембург) / Марыбор (Славенія)
Базэль (Швейцарыя) / Табол (Казахстан) – Дэры Сіці (Ірландыя) / КуПС (Фінляндыя)
Клуж (Румынія) / Адана Дэмірспар (Турцыя) – Осіек (Харватыя) / Залаэгерсег (Венгрыя)
Бруге (Бельгія) / Орхус (Данія) – Акюрэйры (Ісландыя) / Дандолк (Ірландыя)
Будзе/Глімт (Нарвегія) / Багеміянс-1905 (Чэхія) – Кальмар (Швецыя) / Пюнік (Арменія)
Першыя матчы пройдуць 10 жніўня, матчы ў адказ – 17 жніўня.