Усе навіны

Скрыпчанка пра гульню са «Славіяй»: «Трэнерскі тактычны двубой, які выліўся ў нічыйны вынік»

13 жніўня, 21:52
1

Галоўны трэнер мінскага «Дынама» Вадзім Скрыпчанка пракаментаваў нічыю са «Славіяй» (2:2).

«На маю думку, цікавы матч атрымаўся. З пункту гледжання канчатковага выніковага выніку, лічу вынік справядлівы. Калі браць нашу каманду тое, што мы хацелі ажыццявіць на футбольным полі сёння, то скажу так, што па ходзе матча практычна даводзілася відазмяняць тактычны малюнак гульні, каб выпраўляць сітуацыю. Таму што мы на працягу ўсяго матча аказваліся камандай, якая адыгрываецца.

Таму зразумела, што прапусцілі гол, з падбору не дапрацавалі, выдатна прабіў у блізкі кут з Сазончык. Натуральна, я разумеў, што трэба нешта мяняць у тактычнай расстаноўцы для таго, каб нешта змяніць падчас няўдалага першага тайма, як мінімум. Таму з замена выкліканая ў першым тайме не тым, што я быў незадаволены дзеяннямі Вакуліча, а тым, што трэба было тактычны малюнак памяняць.

Як толькі мы перастроіліся на гульню з чатырма абаронцам, з двума цэнтральнымі, адразу ж у нас сталі з’яўляцца моманты, ну і мы зраўнялі лік яшчэ ў першым тайме.

У другім тайме прасіў хлопцаў развіць перавагу, зразумела, што мы ў нейкай ступені вярнуліся ў гульню.

І эмацыйны складнік ужо быў на добрым узроўні, і натуральна ў распранальні я бачыў, што хлопцы гатовы выйсці на другі тайм для таго, каб зноў рэалізаваць сваю перавагу далейшую і нагнятаць абстаноўку каля варот саперніка. Але, бачыце, як атрымалася, што атрымалі ў пачатку другога тайма гол з простай сітуацыяй, супернік увёў мяч з аута і мы проста праваліліся ў абароне. Натуральна, што з дагулёўкі, з падбору, Анцілеўскі забіў гол і, натуральна, 1:2.

Ну, дзякуй Богу, тое, што мы знайшлі ў сабе сілы і характар, аказаць ціск яшчэ раз у другім тайме, зразумела, што ўжо трэба было раскрывацца. «Славія» даволі арганізаванай камандай паўстала менавіта з пункту гледжання пазіцыйных нападаў, з пункту гледжання прэсінгу, і вось нам было даволі няпроста. Але ў той жа час мы разумелі, што трэба нешта рабіць для таго, каб выратаваць гэты матч, таму контратакі, якія былі ў «Славіі», таксама былі небяспечныя. Але тым не менш, калі яшчэ стаў 2:2, мы выдатна спрацавалі на стандартным становішчы, тут ужо пайшла такая вострая гульня. Натуральна, што нічыйны вынік нас не задавальняе, мы хацелі выйграць, але здарылася нічыя і быў у кампенсаваны час небяспечны момант, дзе маглі і прайграць.

Але вынік заканамерны, мне гульня спадабалася. І з пункту гледжання таго, як і адна і другая каманда гулялі і была трэнерская тактычная дуэль, якая вылілася ў нічыйны вынік»,  – сказаў Скрыпчанка.