Усе навіны

Ігар Кавалевіч: «Ужо ў другую гульню ўваходзім як зблытаныя цюлені»

27 жніўня, 21:06
1

Галоўны трэнер «Нёмана» Ігар Кавалевіч падзяліўся меркаваннем аб матчы з «Энергетыкам-БДУ» (3:1) у 19-м туры чэмпіянату Беларусі.

– Ужо ў другую гульню ўваходзім як зблытаныя цюлені. Не зразумела што... У мінулым матчы з «Гомелем» на першых хвілінах прапусцілі. Цяпер... Вядома, гуляць так нельга. Разбярэмся.

Зместам гульні ў другім тайме і нейкімі момантамі ў першым я задаволены. Асабліва, улічваючы праблемы са здароўем у футбалістаў. У [Аляксея] Лягчыліна праблемы з задняй перад гульнёй узніклі. Але з улікам таго, што Іван Садаўнічы доўга лячыўся, вырашылі так.

Добрая перамога над няўступлівым сапернікам, якому трэба аддаць належнае. «Энергетык» гуляе ў добры футбол.

Маладыя хлопцы імкнуцца, б'юцца. Дзейнічаюць з вялікім жаданнем. Але мы перамаглі і гэтаму рады, – сказаў Кавалевіч.