Усе навіны

Албанскі экс-арбітр Прэг'я пра матч «Партызані» – БАТЭ: «Відавочна, што за гульню Грамыкі супраць да Сілвы павінен быў быць пенальці»

12 ліпеня, 11:05

Былы албанскі арбітр Буяр Прэг'я выказаўся пра спрэчныя моманты ў матчы «Партызані» – БАТЭ (1:1) у рамках 1-га адборачнага раўнда Лігі чэмпіёнаў.

«Самым спрэчным быў момант да таго, як «Партызані» забіў мяч. У першым тайме маем упушчаны гол капітана Муратая на сёмай хвіліне.

На 22-й хвіліне пасля спробы Мба «Партызані» не атрымаў кутні.

Момант [Валерыя Грамыкі] супраць да Сілвы [на 66-й хвіліне] быў відавочным пенальці, відавочным парушэннем. Відавочна, што ён заслугоўваў пакарання. У арбітра быў добры агляд, ён быў блізка, і я не магу зразумець, чаму ён не даў 11-метровы», – сказаў Прэг“я.

Матч у адказ паміж барысаўчанамі і албанцамі пройдзе 18 ліпеня ў 21:00 у Мезекевешдзе.