Усе навіны

Мікалай Хадасевіч: «Да 60-й хвіліны перавага АЕКа над «Тарпеда-БелАЗ» была татальнай. Лік можа быць зманлівы»

28 ліпеня, 10:55

Журналіст Мікалай Хадасевіч на сваім YouTube-канале «Hodasevich-LIVE» пракаментаваў паражэнне «Тарпеда-БелАЗ» у першым матчы з АЕКам (2:3) у 2-м раўндзе Лігі канферэнцый.

– Па першых таймах матчаў «Арыс» – БАТЭ і «Тарпеда-БелАЗ» – АЕК мы атрымліваем вычарпальныя адказы, што ўзровень кіпрскага чэмпіянату, вядома, значна вышэй. І вось тых скарасцей, якіх няма ў чэмпіянаце Беларусі, як толькі трапляеш пад іншыя хуткасці, адразу атрымліваецца вось так, адразу вось так на разрыў. Адразу не зачыняюцца зоны, не ўдаецца перабудоўвацца, і, уласна, гэта ўсё прыводзіць да такіх прапушчаных мячоў на 0:3.

Мяне не пакідала думка, зыходзячы з таго тактычнага малюнка, які абраў Дзмітрый Молаш на гэты матч: згуляць прыкладна ў той футбол, які падыходзіць АЕКу. Вось такі, адзін на другі, напад на атаку, недзе, можа, без цэнтра поля, недзе паспрабаваць неяк згуляць так з пазіцыі сілы, што называецца. Я не ведаю, якія козыры ён меў, я не ведаю, што Аляксей Шпілеўскі яму расказваў. Усё гэта, канешне, не склалася. Я застануся пры сваім меркаванні ўжо пасля фінальнага свістка аб тым, што да 60-й хвіліны гэта была, ну, такая татальная перавага адной камандай над іншай камандай, гэта значыць АЕКа над «Тарпеда-БелАЗ». Рахунак можа быць самы розны, можа быць зманлівы. Але пры гэтым згуляць вось так смела, гэта як быццам, ну, я не ведаю, верыць у свае сілы, што ўсё магчыма. Напэўна, усё ж нейкая авантура, – сказаў Хадасевіч.