Tribuna/Футбол/Блогі/«Баварыі» ўсё горш – прайграла яшчэ і «Лацыа»: выдаленне Упамекано, 17 удараў – 0 у створ

Адстаўка Тухеля ўсё бліжэй?

15 лютага, 09:48

У першых матчах 1/8 фіналу Лігі чэмпіёнаў «Лацыа» дома нечакана адолеў «Баварыю» (1:0), а «ПСЖ» таксама на сваім полі перамог «Рэал Сасьедад» (2:0).

У абодвух сустрэчах усё цікавае адбылося пасля перапынку, у той час як у першых таймах вострых момантаў амаль не было.

«Лацыа» – «Баварыя» 1:0

Сюрпрыз вечара адбыўся ў Рыме. Відавочны аўтсайдар супрацьстаяння «Лацыа» (ідзе 7-м у Серыі А) шакаваў «Баварыю» ўзорнай перамогай андэрдога 1:0.

Каманда Маўрыцыа Сары бездакорна стрымала напад мюнхенцаў (у гасцей 0 удараў у створ пасля 17 спроб!), а сама забіла ў адной з нешматлікіх атак, зарабіўшы пенальці.

Упамекано вось так згуляў супраць Ісаксена ва ўласнай штрафной, за што зарабіў прамую чырвоную і прывёз 11-метровы:

Імобіле на 69-й хвіліне ўпэўнена прабіў з кропкі, упершыню ў кар'еры вызначыўшыся ў плэй-оф ЛЧ.

І хоць каманда Тухеля нават у меншасці змагла дадаць абаротаў у атацы, выніку гэта не прынесла. Нават з суперзабіўным Кейнам на чале, які маўчыць ужо другі матч запар.

Пасля разгромнай паразы ў ключавым супрацьстаянні з «Баерам» на мінулым уікэндзе (якая пагоршыла шанцы мюнхенцаў абараніць чэмпіёнства), «Баварыя» цяпер яшчэ і наблізілася да вылету з Лігі чэмпіёнаў. А гэта значыць, што Томас Тухель наблізіўся да страты працы ў Мюнхене, а Хары Кейн – яшчэ да аднаго сезону без трафеяў.

«ПСЖ» – «Рэал Сасьедад» 2:0

У Парыжы каманды правялі роўны першы тайм без асаблівых абвастрэнняў, але пасля перапынку падапечныя Луіса Энрыке ўзяліся за справу і давялі сустрэчу да чаканага выніку.

На 58-й хвіліне Мбапэ замкнуў на далёкай штанзе скідку Маркіньяса спіной пасля падачы. Гэта 70-е выніковае дзеянне Кіліяна за 68 матчаў у ЛЧ.

А на 70-й Баркаля трапна скончыў сольны праход з левага фланга са зрушэннем у штрафную суперніка.

У гэтым матчы без сенсацыі. Лідар Лігі 1 і адзін з прэтэндэнтаў на перамогу ў ЛЧ адолеў іспанскага аўтсайдара супрацьстаяння, які, як і «Баварыя», не змог хоць раз паразіць удар у створ варот суперніка.