Tribuna/Футбол/Блогі/Беларусский футбол/24-гадовы беларускі паўабаронца зарабіў 2 жоўтыя карткі за 10 хвілін у дэбютным матчы за сваю 12-ю каманду ў кар'еры

Спрабаваў сімуляваць парушэнне.

Аўтар — Pam-pam
3 сакавіка, 22:06

Беларускі футбаліст Уладзімір Мядзведзь, які знаходзіцца ў арэндзе ў «Лакаматыве» Плоўдзіў, прыцягнуў да сябе ўвагу ўжо ў дэбютнам матчы.

У сустрэчы супраць «Крумаўграда» паўабаронца выйшаў на 60-й хвіліне, але не здолеў дагуляць да канца: на 75-й хвіліне ён зарабіў першую жоўтую картку, а на 85-й – дадаў яшчэ адну. За 5 хвілін да канца асноўнага часу беларус спрабаваў паказаць парушэнне саперніка, але атрымаў гарчычнік за сімуляцыю і пакінуў поле.

«Лакаматыў», які да гэтага прымудрыўся праз 3 мячы пасля выдалення распячатаў вароты суперніка, але на выніковы вынік гэта не моцна паўплывала – каманда з Плоўдзіва саступіла з лікам 1:3.

Для 24-гадовага гульца «Лакаматыў» стаў ужо 12-м клубам у кар'еры. Аб яго багатым легіянерскім досведзе і тым, што за гэтым стаіць судзімы бацька, які нібы прыдумаў «Брыгаду», мы распавядалі раней.